Proběhlé akce

Podívejte se na akce a události, které jsme v nedávné minulosti podnikly...

23. prosince 2019

Betlémské světlo

20. prosince 2019

Vánoční schůzka

Sejdeme se v 18:00 u kluboven za potokem ⚜️. Určitě si s sebou nezapomeň vzít vlastnoručně vyrobený dárek z jídla 🎁🍰, prskavku, trochu cukroví 🍪 na ochutnání. Pokud chceš, vezmi na sebe nějaký vánoční prvek 🎄(třeba vánoční svetr nebo ponožky). Když budeme mít štěstí, bude i koulovačka ❄️. Připrav si hlasivky na pění koled 🎶 a přijď strávit poslední chvíle před Vánocemi s námi. Těší se na tebe vedení. ☺️🐈

15. prosince 2019

Vánoční prodej

Tuto neděli proběhl vánoční prodej před kostelem, kde byla možnost si koupit výrobky nejen s vánoční tématikou.

8. prosince 2019

30 let skautské svobody

V neděli 8.11. nás čeká jedinečná akce. V Kině Luník budeme od 14 hodin oslavovat 30 let skautské svobody ✌️🏕️ Program: - Promítání filmu Jednou Skautem, navždy skautem - Aktivity k promítanému filmu a diskuze - Promítání filmu Hledání lilie - Beseda s pamětníky obnovy skautingu ve střediscích náchodského okresu

7. prosince 2019

Vyrábění na vánoční trhy s K4


Tuto sobotu jsme si užily krásné dopoledne plné srandy a vánočních písniček. Společně s klukama z K4 jsme vyráběli různé věci, které se prodávaly následující neděli 15.12. před kostelem.

Fotky z akce

22. listopadu - 23. listopadu 2019

Stínadla


22. 11. se v konala akce Stínadla podle románu J. Foglara. Jednalo se o hru inspirovanou akcí ve Dvoře Králové, kam oba naše oddíly v minulých letech pravidelně jezdily. Protože tomu není tak už několik let a dříve mladší členové ani nevěděli, že se náš oddíl takovéto akce účastnil, rozhodli jsme se ji uspořádat ve stejném duchu, jako jsme si to my (pamětníci) pamatovali ze Dvora. Všichni byli rozděleni do dvou týmů - Losny a Mažňáci. Úkolem každého bylo, zajistit svému vůdci vládu ve Stínadlech a to tak, že oba týmy měli za úkol najít deník Jana Tleskače nebo jeho létací kolo. Další úkoly být najít vontskou kroniku nebo bránit Stínadla před Rychlými Šípy a také bojovat se svými protihráči. Nejdůležitější byl však úkol, který nikdo nesplnil, i když to vypadalo, že už nechybí moc. Ten úkol byl získat ježka v kleci, s kterým běhal Široko (Roy) po Stínadlech, i když na něm bylo zavěšeno přibližně 15 lidí, ježka ubránil a nevydal ho po celou hru. Nakonec zvítězil tým Losen vysokou porážkou nad Mažňáky. Díky moc všem, co se podíleli na přípravě hry nebo se ji účastnili.

Fotky z akce

9. listopadu 2019

Středisková brigáda

Tuto sobotu se sejdeme v 8:00 u kluboven za potokem. Oblečte si teplé pracovní oblečení a nezapomeňte na rukavice a hrábě na listí. Občerstvení bude zajištěno. Předpokládaný konec je kolem poledne.

25. října - 27. října 2019

Víkendovka Chlumec nad Cidlinou

Tento víkend jsme se podívaly za krásami Chlumce nad Cidlinou. Dozvěděli jsme něco o tom, co se tu dělo v minulosti. Pomáhaly jsme s úklidem okolí místního zámku, do kterého jsme se později podívaly. Užily jsme si spolu další parádní víkendovku a na fotky z ní se můžete povídat tady.

20. října 2019

Misijní koláč

V neděli dopoledne jsme prodávaly různé dobroty ve stánku před kostelem. Výtěžek z této akce poputuje na misie. Pár fotek naleznete zde.

4. října - 6. října 2019

Víkendovka Dobruška

Na tomto výletě jsme společně s klukama z Chocně zachraňovali naši planetu. Vydali jsme se na záchrannou misi, na které jsme řešili problémy s pytláctvím, ropnými skvrnami a plastovým oceánem. Fotky a videa z akce jsou tady.

27. září 2019

Mše sv. Václava

Sešli jsme se, abychom společně oslavili svátek svatého Václava. Pár fotek ze skautské mše můžete najít tady.

14. září 2019

Babí léto

V sobotu 14.9. se uskutečnilo babí léto se čtyřlístkem. Na děti zde čekalo čtrnáct stanovišť a když si je všechna prošly, mohly si zajít pro sladkou odměnu. Zde se můžete mrknout, jak si to báječně užily.

13. září 2019

Zahajovací oheň 2D

Sešly jsme se po prázdninách, abychom společně vkročily do nového skautského roku. Přivítaly jsme nové členky našeho oddílu. A aby nebylo novinek málo, tak máme nové rádkyně a také oddílovou vedoucí. Na fotky se můžete podívat tady.

6. července - 20. července 2019

Tábor 2D Ohnišov

Chcete se podívat, jak probíhal náš letošní tábor v Ohnišově? Jestli ano, tak se tady můžete mrknout na fotky a videa z něj. 

2. července - 3. července 2019

Přepad

Podívejte se na fotky z přepadu, kde kluci z K4 pomohli najít ztracenou korunu krále Jelimána.

30. června - 0. července 2019

Oddílová grilovačka

Sešly jsme se, abychom oslavily začátek prázdnin a vymyslely přepad pro kluky z K4. Podívejte se na fotky :)

28. června 2019

Rada

18. května 2019

Ekoakce

Podívejte se na fotky z ekoakce :), kterou letos již podruhé prožily se světluškami a společně jsme si ji hezky užily! 

4. května 2019

Svojsíkův závod v Náchodě

26. dubna - 28. dubna 2019
31. března - 0. dubna 2019

Misijní koláč

15. března - 17. března 2019

Víkendovka s K4 do Vrbatova Kostelce

Podívej se na fotky z víkendovky :)

22. února - 24. února 2019

Výlet kočičí rady

Akce pro oddílové vedení :-)

16. února 2019
26. ledna 2019

Skautský společenský večer

V sobotu se ve lhotecké tělocvičně uskutečnil první ročník jedinečné akce, totiž Skautský společenský večer. A my jsme si ji pořádně užili!! Součástí programu bylo předtančení ochotnického spolku Dýně - zazpívali a zahráli nám světelnou Červenou karkulku - nebo třeba dražba, při které se vybralo asi 20 tisíc Kč. Peníze zasíláme na konto organizaci Světlo pro svět. Zde najdeš o organizaci více informací. Taneční parket byl stále plný, barová obsluha se také zapotila a ve fotokoutku jsme polaroidem i foťákem pořídili pěkné momentky, zde se můžeš na fotky podívat.  Děkujeme všem za pomoc při organizaci a hlavně za účast. Těšíme se příště! :-) 

23. prosince 2018

Betlémské světlo

Již několik let naše skautské středisko přináší lidem z našeho města Betlémské světlo. Den před Štědrým dnem na náměstí stojí teepee a každý si může od nás světlo zapálit a odnést do svého domova. Zde je pár fotek. Přijďte i příští rok :-)

21. prosince 2018

Vánoční filmový festival, VIII. ročník

V letošním roce se konal již 8. ročník filmového festivalu, tentokrát ovšem ve vánoční atmosféře, se stromečkem a světýlky. Svoje večerní róby jsme ozdobily vánočním doplňkem, prošly jsme se po červeném koberci, zamyslely se nad smyslem Vánoc, andílek nám rozdal dárky, nechybělo dobré jídlo a pití. Do vedení Kočiček jsme přijaly naše koťátka. Nejočekávanější částí večera byla samozřejmě ta filmová. Dočkaly jsme se sestřihu z tábora, videa z výletu Madlis a premiérových filmů našich družinek, které byly naprosto legendární. I vedení se vyšvihlo se svým archivním kouskem Záhada ztraceného salátu. Premiérové filmy zhodnotil trefným slovem náš host baronka z Horňáku, velmi si vážíme, že nás poctila svou přítomností. Těšíme se na příští ročník naší oblíbené akce. Fotky najdeš zde :)

16. prosince 2018

Vánoční prodej

V nedělním adventním dopoledni jsme u kostela prodávali naše výrobky, výtěžek jsme za skautské středisko zaslali na konto adventních koncertů České televize. Vybralo se přes 20 tisíc korun. Děkujeme :)

15. prosince 2018

Skautský florbalový turnaj Čapkovice

I letos jsme se vypravily na náš oblíbený florbalový turnaj do Malých Svatoňovic. Ovšem poprvé jsme bojovaly za tým Piraně, což se samozřejmě projevilo na naší hře. Fíla nás opět podpořil v roli brankáře. Podařilo se nám překonat náš cíl, dali jsme 3 góly a v posledním zápase jsme dokonce remízovali. Těšíme se na příště :) Podívej se, jak jsme bojovali!  

8. prosince 2018

Vyrábění na vánoční trhy


Již tradičně jsme se sešly na vánoční vyrábění s K4, užili jsme si krásné adventní dopoledne za zvuku vánočních písní i smíchu :-) Navíc jsme udělali spoustu dobré práce. Naše výtvory si můžete koupit v neděli dopoledne 16.12. u kostela, výtěžek poputuje na konto adventních koncertů České televize. Podívejte se ve fotogalerii, co jsme vyrobili :)

17. listopadu 2018

Středisková brigáda

Společně s dalšími oddíly jsme udělali spoustu práce. Pohrabali listí, vydláždili nový chodníček ke klubovnám a taky si opekli buřty na vidlích. Na jedněch bylo 20 kousků :-) Zase se nám bude v klubovnách hezky žít, když tam máme pořádek ;-)

2. listopadu - 4. listopadu 2018

Oddílová víkendovka do Litomyšle

Vydaly jsme na víkend do krásného města s bohatou historií, plného památek s ozvěnou hudby Bedřicha Smetany. Manča si pro nás připravila rozmanitý program. Připomněly jsme si památku našich zemřelých. V sobotu jsme vyrazily na výlet do okolí, podívaly jsme na na Růžový palouček a ke 3 kocourům. Poznávaly jsme stromy podle kůry a snažily se nezmoknout :D Moc nás bavilo hrát si na Soudkyni Barbaru a nenechaly jsme si ujít StarDance - udělaly jsme si vlastní přímý přenos. Podívejte se do naší fotogalerie, jak jsme si akci společně užily. Fotky z akce najdeš zde :)

21. října 2018

Misijní koláč

V nedělní dopoledni jsme před kostelem prodávali napečené koláče, výtěžek 24 966 Kč jsme za naše skautské středisko poslali na misie :-)

20. října 2018

Střediskové opékání :)

12. října - 14. října 2018

Oddílový výlet ÚTĚK

Vyrazily jsme na první víkendovku v tomto školním roce, kterou si pro nás připravila Madlis a bylo to skvělý!! Přesunuly jsme se do období 2. světové války a měly jsme za úkol donést tajnou zprávu z Čech až do Anglie, cestou na nás samozřejmě číhalo na každém rohu gestapo. Podívaly jsme se do nádherně zbarveného Babiččina údolí, vařili si oběd na ohni, plnily různé úkoly ze stezky, taky jsme si uvědomily, že skauti neměli v době zákazu vůbec jednoduché fungování. Večer jsme si zahrály únikovou hru z klubovny a nesměly chybět naše tradiční špagety. Počasí nám krásně vyšlo, takže jsme si užívaly barev podzimu. Na nedělní mši v Kostelci jsme sklidily pochvalu za naše nové barety :-) Těšíme na na další akci! Fotky najdeš zde :)

28. září 2018

Skautská mše svatá

Společnou mší svatou jsme oslavili svátek svatého Václava, patrona skautů :-)

21. září 2018

Zahajovací oheň

Při slavnostním ohni jsme mezi sebe uvítaly 5 nových skautek a zahájily další skautský rok. Sešlo se nás přes 30 holek!! Zavzpomínaly jsme na prázdniny, zahrály si hru a podepsaly větev na skautském stromě v klubovně :-) Těšíme se na akce a zážitky, které nás v novém roce čekají.  Podívej se na fotky z akce :)

15. září 2018

Babí léto s Patem a Matem

Fotky z akce najdete zde :-)

30. června - 14. července 2018
19. května 2018

Ekoakce

Ani letos jsme si nemohly nechat ujít oblíbenou Ekoakci pod vedením našeho oddílového specialisty na třídění odpadu a ochranu přírody Šuhajíčka. Akci jsme prožily společně se světluškami a byla velmi vydařená. Podívejte se na fotky

29. dubna 2018

Skautská mše svatá

28. dubna 2018

Oslavy 80 let skatingu v ČK

Podívejte se na fotky z oslav :)

13. dubna - 14. dubna 2018

Výlet do Havlovic

Když jsme se v pátek sešly u věže kostela, hnalo se psí počasí, nás to ale nezastrašilo. Slejvák jsme přečkaly v kostele a pak už nás čekal krásný jarní večer s nádhernými výhledy do kraje i na oblohu. Pěšky jsme doputovaly do Havlovic, kde se nám dostalo milého přijetí a servisu :) Opekly jsme si buřty a zazpívaly písničky, máme totiž nové kytaristky! V sobotu dopoledne se nám podařilo zachránit malé miminko z rukou únosce a ještě jsme si zasportovaly na havlovickém hřišti.  Podívejte se na fotky, jak jsme si výlet užily.

16. března - 18. března 2018

Záchranářský výlet s K4 HK

Dlouho očekávaná akce k oddílem K4 je za námi a byla to opět jízda! :-) Vypravili jsme se na výlet do Hradce Králové a na celý víkend jsme se stali záchranáři. V pátek jsem prošli vstupním online testem pod kontrolou zdravotnických specialistů Matýska a Stehna. V sobotu jsme měli možnost navštívit doškolovací centrum (Leteckou záchrannou službu HK) a zrovna jsme viděli odlétat vrtulník. Potom jsme se záchranným týmem stali i my. Každá skupina si vybavila vlastní lékárničku a čekala na zprávy dispečerů, kteří ji posílali plnit úkoly a do akce. Museli jsme se dostavit do cizího bytu a ošetřit zraněné, orientovat se v areálu Fakultní nemocnice HK pracovat se zákonem o zdravotnických službách nebo se naučit různé léky. I přes velkou zimu jsme si akci parádně užili! :-) Podívejte se na fotky z akce.  Odkaz na fotky K4: https://photos.app.goo.gl/cCoDZQMNKmiBMyOx2 

5. března - 11. března 2018

Výstava k oslavě 80 let skautingu v ČK

Fotky z vernisáže najdete zde.
Výstava je otevřená v městské výstavní síni každý všední den 9-11 hod a 14-17 hod. V sobotu a neděli 9-17 hod. Přijďte se podívat :-) 

16. února - 18. února 2018

Víkendovka oddílové rady

10. února 2018

Střediskový karneval

Na letošní karneval všechny členy střediska i skautské příznivce zvala tato upoutávka. Do lhotecké tělocvičny dorazilo v sobotu kolem stovky masek v doprovodu rodičů, babiček i dědečků :-) Ani letos nechyběly soutěže, bohatá tombola či vyhlášení nejúspěšnějších masek. Nejen s Fionou jsme protančili celé dopoledne. Podívejte se na fotky z karnevalu :-)

27. ledna 2018

Oddílový výlet na sáňkařskou dráhu s K4

Po několika letech jsme vyrazily na sáňkařskou dráhu, tentokrát jsme se přidaly ke K4. Společně jsme si tak užili krásný den na zasněžené Černé hoře. Každý si vzal jiné vozidlo, někdo sáně, někdo pekáč plastový nebo pekáč z trouby :-D Ale všichni jsme se dostali šťastně dolů i domů. Podívej se na fotky z akce.

22. prosince 2017

Vánoční schůzka

Před začátkem Vánoc jsme se i v našem oddíle sešly, abychom spolu prožily pěkný večer. Zahrály jsme si hru, zamyslely se nad smyslem vánočních svátků i si zazpívaly koledy s klavírním doprovodem naší Sladké Marion. Taky nás navštívil anděl z nebes, aby nám pomohl rozdat vlastnoručně vyrobené dárečky. Podívejte se na fotky, jak máme šikovné holky :-)

17. prosince 2017

Prodej vánoční výrobků

V nedělním dopoledni jsme před kostelem prodávali naše výrobky. Výtěžek 15 tisíc jsme za naše kostelecké středisko poslali na konto adventních koncertů České televize.

16. prosince 2017

Florbalový turnaj Čapkovice

Opět legendární akce, kterou jsme si náležitě užili! Vyrazili jsme ve 13 členném týmu a s brankářem Fílou, kterému se podařilo pustit maximálně 3 góly na zápas. Pro nás velký úspěch :-) S jedním týmem jsme dokonce remízovali. Sice jsme získali naše oblíbené 12. místo, ale jsme na to patřičně hrdé ;-) Podívejte se na fotky, jak jsme bojovali.

9. prosince 2017

Vyrábění na vánoční trhy

Již tradičně jsme se sešli na vyrábění s K4, abychom vytvořili velká i malá díla na naše skautské trhy a zároveň se naladili na předvánoční atmosféru. Podívejte se do naší fotogalerie, co se nám všechno podařilo :-)

25. listopadu 2017

Akce pro rádkyně

Naše rádkyně po celý rok zodpovědně vedou družinky, vymýšlejí pro holky program a jsou tak velmi důležitým článkem našeho oddílu. Chtěly jsme jim proto poděkovat a dopřát nějaký ten nevšední a příjemný zážitek. Vypravily jsme se na laser game a skvěle si hry užily, všechny jsme bojovaly jako lvice :-D Po výkonu nemohla chybět odměna v podobě vyhlášené hradecké pochoutky - gyros v tortile. Mrkněte na fotky, jak rádkyním chutnalo. Těšíme se příště :-)

10. listopadu - 12. listopadu 2017

Oddílová víkendovka Častolovice

Španělsko je v ohrožení! S takovou výzvou jsme se vypravily na oddílový výlet do Častolovic. Španělská princezna Isabela byla unesena a my, statečné mušketýrky, před sebou měly těžký úkol, zachránit ji a dostat do bezpečí. I indicií jsme v páteční hře zjistily kudy pojedou únosci, princeznu osvobodily a během sobotního výletu ji dovedly do sídla, kde nám slíbila odměnu v podobě pečených holoubat. Z akce jsme si přivezly různé zážitky, jedním z nich rozhodně zůstane nástup do zpožděného vlaku ;-) Podívejte se na fotky, jak jsme si výlet užily.

4. listopadu 2017

Středisková brigáda

Zvelebovali jsme společně s vlčaty, světluškami a skauty naší skautskou klubovnu. Podívejte se na pár fotek.

21. října - 22. října 2017

Oddílová akce Mission impossible

V sobotním odpoledni jsme se staly součástí důležité mise. Na nedělní prodej Misijního koláče mířil kamion s napečenými dobrotami, jenže nedorazil a my byly vyzvány, abychom tuto ztrátu nahradily. Agent Murphy povolal z celého světa své kolegy, gastronomické specialisty, aby nám pomohli připravit různé dobroty. Se švýcarským agentem jsme pekly švýcarky, ruská Nataša nám přivezla karamelové burizony, Italka smetanové pokušení, norský agent Hval nás naučil národní slaný koláč, Američanka Mrs. Muffin přivezla překvapivě muffiny :) Specialisty přestavovaly naše vedoucí. Ovšem i každá z nás mladších si přinesla svou zástěrku, zastupovala nějaký stát a ukázala ostatním věc, která zemi vystihovala. Druhý den jsme ve spolupráci s naší farností koláče prodávaly za dobrovolný příspěvek. Výtěžek 19. 960 Kč putuje na konto Papežských misijních děl, konkrétně na podporu sirotkům a vdovám z chudých částí světa. Podívejte se do naší fotogalerie a zkuste uhodnout, z jakých zemí pekařky a cukrářky přijely.

7. října 2017

Bike cross

V sobotním dopoledni se konal 4. ročník střediskového Bike crossu, který si pro nás nachystal Roy. Sešlo se sice jen pár statečných jedinců, zato jsme si závod náležitě užili. Jedno kolo bylo dlouhé 3 km terénem, kategorie vlčat si ho projela 2x, skauti a skautky 5x. Podívejte se do naší fotogalerie, jak závod dopadl :)

30. září - 0. října 2017

Babí léto

Středisková akce Babí léto letos proběhla s indiány. Malí návštěvníci mohli plnit nejrůznější stanoviště. Akce se velmi vydařila, nejen díky krásnému počasí. Podívejte se do naší fotogalerie.

28. září 2017

Skautská mše svatá

22. září - 23. září 2017

Zahajovací oheň a VII. filmový festival

Nový skautský rok jsme zahájily slavnostním ohněm a byl tentokrát opravdu velkolepý. Přivítaly jsme do našeho oddílu další členky, které přišly ze světlušek. Společný večer pokračoval již tradiční oblíbenou filmotékou. Prošly jsme se po červeném koberci, předaly ocenění a poděkování rádkyním za nasazení při vedení družinek po celý rok. Nechyběly taneční soutěže, bohatá jídelní tabule, krásná výzdoba i rozesmáté tváře. Podívejte se do naší fotogalerie, protože takový festival jinde neuvidíte :-)

1. července - 15. července 2017

Indiánský tábor ve Velkých Petrovicích 2017

Podívej se na naše fotky z tábora :-)

26. května - 28. května 2017

Krajské kolo Svojsíkova závodu Náchod

Do krajského kola Svojsíkova závodu se z našeho oddílu dostaly obě družinky, vypravily jsme se tedy na místo činu do Náchoda. Celý víkend se nesl v duchu mobilizace 1938, takže holky musely pořádně makat a dokázaly tak, že v našem oddíle nejsou žádný béčka ;-) V pátek si vařily večeři na ohni v kotlíku, stavěly si stany a prošly první částí bran. V sobotu ráno nás v 5 hodin ráno vzbudili poplachem a holky čekala 20 km dlouhá trasa závodu. Měly možnost se podívat do pěchotního srubu Jeřáb, absolvovaly stanoviště na dopravním hřišti nebo zdravovědu. Zvládly přesun hromadnou dopravou i druhou část bran na Rozkoši, kde mimo jiné zachraňovaly člena hlídky z vody. Našly v sobě sílu na poslední část závodu, který tentokrát byl opravdu na čas. Jako odměna v tábořišti na nás čekal guláš s libovolným počtem knedlíků :-) Celý víkend byl hodně náročný, holky se musely překonat a fungovat jako parta. Odjížděly jsme unavené, ale spokojené, s kupou zážitků a krásným umístěním na 3. a 5. místě. Podívejte se na fotky a zažijte kousek atmosféry s námi :-)

20. května 2017

EKOAKCE

V sobotním odpoledni proběhl již druhý ročník Ekoakce v čele s naším Šuhajem, který si pro nás připravil skvělý program. Pracovaly jsme s praktickou internetovou stránkou, kde se jsme se dozvěděly mnoho užitečných věcí týkajících se třídění odpadu. Zde se můžete podívat :) A samozřejmě jsme vyrazily do terénu a nasbíraly několik pytlů odpadu. Koukněte na fotky, na co jsme všechno v přírodě narazily ;)

6. května 2017

Oddílová rada

24. dubna 2017

Střediskový oheň

Na svátek svatého Jiří, patrona skautů, jsme se sešli u kluboven se všemi oddíly červenokosteleckého střediska, abychom tak náš den oslavili. Prožili jsme společně pěkný večer. Podívejte se na fotky. Třeba na to, jak velký kruh jsme vytvořili kolem slavnostního ohně :-)

22. dubna 2017

Svojsíkův závod

Do Červeného Kostelce v sobotu přijelo 20 hlídek skautů a skautek z celého okresu a proběhl další ročník Svojsíkova závodu. Společně jsme se přenesli do 19. století na území Ameriky, kde běloši začali utlačovat indiány. Náčelník kmene Apačů vyzval účastníky závodu, aby získali další kmeny a společně tak bránili území indiánů. Podívejte se na pár momentek ze závodu.

31. března - 1. dubna 2017

Aprílová přespávačka

Do naší skautské klubovny se pátečního večera dostavily velmi významné osobnosti. Přijely totiž samotné zástupkyně Světové asociace princezen (World association of princess - WAP) v čele se Zlatovláskou, Popelkou, Sněhurkou, Fionou či Růženkou. A my skautky jsme se snažily projít přijímací zkouškou a přiblížit se tak ideálům princezen. Musely jsme si vyrobit korunku, dobře hospodařit se svěřenými penězi, nakoupit na trhu a vyhnout se loupežníkům. Dostaly jsme možnost navštívit sídla zmíněných princezen, plnily jsme zadané úkoly a zkoušely si tak jejich pohádkovou roli. Po celý večer jsme pečovaly o svůj vzhled a prokazovaly se vybraným chováním. Obstály jsme, protože v záběru dne jsme každá byla přijata do WAP. Podívejte se na fotky, jak nám to slušelo ;-)

17. března 2017

Oddílová rada

24. února - 26. února 2017

Skautland K4+2D v Horním Jelení

Společně s K4 jsme vyrazili na víkend do Horního Jelení, kde se nám od místních dostalo velmi vřelého uvítání. Ovšem v zemi založené Svojsíkem bylo potřeba zasáhnout, prozatímní vláda očekávala své nástupce do dolní sněmovny, sněmovny lordů i na prezidentské křeslo. Čtyři strany (KPZ, SSSR, Dobrá voda a POMOŠ-B) se tak utkaly v náročném předvolebním boji, kde musely prokázat své skautské i všeobecné znalosti a především řečnické schopnosti. Lehké nebylo ani získávání částí města při večerní bojovce. Po volbě se nová vláda i prezident ujali svých křesel a s pocitem dobře vykonané práce a kupou zážitků jsme se vydali do svých domovů :-) Podívejte se na fotky z výletu do Skautlandu.

11. února 2017

Střediskový karneval

Dopoledne plné tance, soutěží, krásných masek, housek ;) a bohaté tomboly...přesně takový byl náš skautský karneval. Jako letošní novinku jsme připravili exkluzivní fotokoutek, kde jsme se mohli vyfotit ve svých převlecích. Podívejte se v naší fotogalerii, jaké bubliny s komentáři byly nejoblíbenější :)

3. února 2017

Oddílová rada

28. ledna 2017

Oddílový výlet na Žaltman

Jedno mrazivé sobotní dopoledne jsme vyrazily na výlet do blízkého okolí. V Malých Svatoňovicích u studánky jsme se vyléčily u zázračného pramene ze slepoty nebo hluchoty. Když jsme byly všechny zdravé, mohla se naším cílem stát rozhledna na Žaltmaně. Po zdolání kopce jsme si opekly buřty a rozdělily se s kolemjedoucími běžkaři - Němci :) Cesta dolů ubíhala rychle, možná spíš ujížděla...koukněte se do naší fotogalerie ;-)

22. prosince 2016

Vánoční schůzka

Sešly jsme se, abychom i v našem oddíle zažily kousek vánoční atmosféry. Zazpívaly jsme si koledy, dárky nám rozdával anděl. Letos jsme opět dárečky samy vyráběly, ale pozor, musely být k jídlu. Podívejte se na fotky, co jsme všechno vyrobily :-)

18. prosince 2016

Prodej vánočních výrobků

V nedělním dopoledni jsme prodávali naše výrobky. Výtěžek putoval na konto adventních koncertů České televize.

17. prosince 2016

Florbalový turnaj Čapkovice

Ani letos jsme nemohly vynechat předvánoční florbalový turnaj Čapkovice. Nezalekly jsme se silných soupeřů, vzaly jsme s sebou našeho trenéra a nejlepšího brankáře z okolí a vydali jsme se bojovat o 1. místo. Jak to dopadlo se podívejte v naší fotogalerii.

10. prosince 2016

Vyrábění na vánoční trhy s K4

Stává se již tradicí, že na vánoční trhy vyrábíme společně s K4. V sobotním dopoledni jsme vytvořili mnoho pěkných a zajímavých věcí. Naladili jsme se na vánoční atmosféru koledami a nechyběl ani fotokoutek, kde jsme se fotili se svými výrobky. Podívej se v naší fotogalerii, jak jsme si akci užili :-)

25. listopadu 2016

Oddílová rada

12. listopadu - 13. listopadu 2016

Stínadla 2016

Stínadla se bouřila...stal letos Velkým Vontem Štěpán Mažňák nebo Otakar Losna? U toho jsme nemohly chybět! a vydaly se opět po roční pauze na skautskou bojovku do uliček Dvora Králové. Jak jsme si akci užily se podívej v naší fotogalerii.

28. října - 29. října 2016

ENIGMA - roverská akce

Společně jsme si zahráli bojovku, při které jsme zachytávali zprávy v morseovce, snažili se získat kód Enigmy hlídaný gestapem. Koukli se na film o Enigmě, německém šifrovacím stroji, a ještě pomohli našemu střediskovému vedení na stavbě. Jak jsme si akci užili? Podívej se na fotky.

23. října 2016

Misijní koláč

V nedělním dopoledni jsme před kostelem prodávali napečené dobroty. Výtěžek akce poputuje na misie.

22. října 2016

Skautky v pečovatelském domě

Pod vedením Verči jsme v našem oddíle uskutečnily moc pěknou akci. Ve družinkách jsme připravily podzimní výzdobu, napekly nějaké dobroty a vymyslely vědomostní soutěž. Vydaly jsme se do pečovatelského domu a strávily se staršími obyvateli našeho města milé dopoledne. Podívejte se na fotky, jak jsme si to společně užili.

7. října - 9. října 2016

Víkend s Karlem do Opočna

Strávily jsme podzimní víkend s krásném městě Opočně...ale pozor! Byl tam s námi i Karel IV., dorazila i jeho žena Eliška a pozval nás na své sídlo. Co jsme ještě zažily a kdo byl večerním hostem? Podívejte se do naší fotogalerie. Na akci jsme vytvořily i krátkou upoutávku.

28. září 2016

Skautská mše svatá

Svatý Václav je patronem skautů. Sešli jsme se světlušky, vlčata, skauti i skautky...vytvořili jsme dlooouhý průvod kostelem a oslavili náš svátek společnou mší svatou.

9. září - 10. září 2016

Zahajovací oheň a VI. ročník Filmového festivalu

Společně jsme zahájily další skautský rok slavnostním ohněm a přivítaly v našem oddíle nové členky. Ani letos jsme nemohly vynechat již tradiční akci s názvem Filmový festival. Několik z nás během večera získalo titul Miss brigádnice - odměna za pomoc na klubovně. Také jsme byly přítomny u premiéry družinových filmů a videa z letošního tábora, které byly velmi povedené a originální. Prožily jsme spolu moc hezký oddílový večer. Podívej se na fotky z akce.

2. července - 16. července 2016

Tábor 2D v Maršovském údolí

Krásné dva týdny v tichu přírody, skvělá parta, odpočinek i vypětí sil, noční hlídky pod hvězdami i během bouřky, táboráky, stavění stožáru, Prosopobiblio, olympští bohové, Afroditiny vodopády, Hádesův trůn, labyrint u Minotaura, Běh 4 vrchů nebo závěrečný boj při olympiádě či věštírna v Delfách...zažily jsme spolu ještě mnohem víc. Koukněte na naše táborové video.

3. června - 5. června 2016

Krajské kolo závodu světlušek a vlčat

Naše město se během víkendu proměnilo ve velkou galskou vesnici, kde nechyběl Asterix, Obelix, Panoramix ani Falbala. Hlídky vlčat a světlušek závodily v jednotlivých disciplínách, kde prokazovaly své skautské znalosti a dovednosti. Podařilo se jim nasbírat ingredience na recept kouzelného nápoje. Děti společnými silami přemohly římské gardy a vysvobodily uneseného Panoramixe. Celý víkend se opravdu velmi vydařil.

14. května 2016

Oddílová EKOAKCE

Koukni na upoutávku. Letošní první ročník EKOAKCE měl bohatý program. Dozvěděly jsme se něco o boji proti palmovému oleji, upevnily si své schopnosti ve třídění odpadu a pomohly jsme našemu městu sbíráním odpadků. Kdo získal cenu za nejlepší převlek? Podívej se na naše fotky.

24. dubna 2016

Skautská mše svatá

Koukněte na fotky, jak jsme společnou mší sv. oslavili svátek našeho patrona.

22. dubna 2016

Střediskový oheň na oslavu sv. Jiří

Sešli jsme se u kluboven a společně s celým střediskem jsme oslavili náš skautský svátek svatého Jiří.

15. dubna - 17. dubna 2016

Výlet K4+2D - Přelouč

Každoročně očekávaná akce s K4 se letos opravdu vydařila. Celý víkend jsme bojovali v soutěžích, které vysílala televize Milosrdný Samaritán - Chcete být milionářem, Starskřek, Amazing race, Stardance...Navštívili jsme také družstvo v blízkých Živanicích, vyzkoušeli stěnu na lezení v přeloučské skautské klubovně. Podívejte se, jak jsme si akci užili. Více v naší fotogalerii.

11. března - 13. března 2016

Oddílový ITALIANO výlet Choceň

Víkendovku jsme strávily v zemi, která je domovem naší milé Anity. Koukněte na krátkou upoutávku. Setkaly jsme se s temperamentním Italem Lorenzem. Hledal v Chocni dopisy, které mu zanechal jeho děd Rafaelo. Rozhodly jsme se mu pomoci a po celodenním putování jsme úspěšně nalezly klíče k truhličce, ve které se ukrýval starý rodinný recept na špagety carbonara. Společně jsme si jídlo uvařily a odměnou nám byla nejen večerní projížďka Benátek, ale také změna našeho Lorenza. Pochopil, že v životě jde o víc, než jen o rodinný recept. Více v naší fotogalerii.

6. března 2016

Misijní koláč

Ve spolupráci místní farností jsme napekli různé sladkosti, které jsme prodávali u kostela. Málem nám uletěl stánek, protože foukal velký vítr. Naši dobrodinci se ovšem nezalekli. I přes nepřízeň počasí se vybralo přes 13 tisíc, které poputují na podporu misiím.

21. února 2016

Skautská křížová cesta

15. února 2016

Pohřeb sestry Vlasty Křivské

Naše řady opustila sestra Vlasta Křivská. Byla jednou z prvních členů oddílu zakládajícího dívčího kmene v Červeném Kostelci pod vedením sestry Elišky Hákové.

6. února 2016

Skautský karneval

Na karneval jsme se letos pečlivě připravovaly, viz https://www.youtube.com/watch?v=JUSUTtsIB8Y Přestrojení do masek jsme si vzaly k srdci, a tak se v sále sešly různé bytosti, osoby, zvířata, věci. Všichni jsme si zatančili, pro děti jsme připravily soutěže a strávili jsme společně pěkné dopoledne.

6. února 2016

Den sesterství

Po karnevalovém veselí jsme se sešli - světlušky, vlčata, skauti, skautky, abychom oslavili náš skautský svátek. Téma Dne zamyšlení jsme zvolili mezinárodní vztahy, světové konflikty a přátelství. Zahráli jsme si hru, ve které jsme jako skauti ze 7 zemí světa sbírali podpisy na mírovou smlouvu. Potom jsme hráli na kytaru a zpívali a zpívali :)

16. ledna 2016

Mise Libuše

Vydaly jsme se po stopách hrdinů našeho kraje a seznámily se s končinskými událostmi z období druhé světové války - příběhem Jiřího Potůčka i rodiny Burdychových. Společnými silami jsme v králíkárně přemístily vysílačku Libuši z Bohdašína na Končiny. Vyzrály jsme i nad gestapem, které nám bylo neustále v patách.

22. prosince 2015

Oddílová vánoční schůzka

Na vánoční schůzku nás přišel navštívit nebeský anděl a strávil s námi celý večer. V příběhu na zamyšlení hrál hlavní roli - dozvěděly jsme se, proč u jesliček stáli právě vůl a osel. Anděl rozdával dárky od Ježíška a zahrál nám na kytaru vánoční koledy. A my za pojídání cukroví spokojeně zpívaly.

19. prosince 2015

Čapkovice

Stalo se již tradicí, že se účastníme skautského florbalového turnaje - jako jediný holčičí tým. Akci si vždy náramně užijeme. Vyznáváme heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! To se nám daří dokonale plnit. Letos jsme odjížděly s diplomem a ujištěním organizátorů, že to tam vždy rozsvítíme a příští rok se na nás těší znova.

28. listopadu 2015

Vyrábění na vánoční trhy

Letos poprvé jsme vyráběli výrobky na vánoční trhy společně s K4. Akce se setkala s úspěchem :) Novinkou byl náš fotokoutek aneb vyfoť se se svým výrobkem. Mrkněte do naší fotogalerie, co jsme vše vyrobili a co jsme připálili. Výtěžek z trhů poputuje na konto advetních koncertů.

14. listopadu 2015

Oddílový výlet do Hradce Králové

Vypravily jsme se poznat naše krajské město. Dopoledne jsme strávily u profesionálních hradeckých hasičů. Viděly jsme je i v akci, měli zrovna výjezd červeným autem. Dozvěděly jsme se tolik věcí a hasič Ondra nám sjel po tyči :) Odpoledne jsme prošly zajímavá místa a památky Hradce a zjišťovaly o nich důležité informace. Celý den jsme se držely hesla: "Modrá je dobrá, ale červená lepší." Sbíraly jsme fotky s červenými věcmi, a taky jsme podarovaly kolemjdoucí červenými bonbóny. Před odjezdem se skupinky setkaly v souboji na otázky týkající se hradeckých památek, které jsme dnes navštívily.

2. října - 4. října 2015

Víkendovka Police nad Metují

11. září 2015

Zahajovací oheň

15. července - 29. července 2015

Letní tábor - 2. dívčí

3. července - 4. července 2015

V. Filmový festival

7. května 2015

Svojsíkův závod

10. dubna - 12. dubna 2015

Oddílovka 2D + K4 Trutnov

6. března - 8. března 2015

Operace ŠEDÁ LABUŤ - Nové Město nad Metují

23. ledna - 24. ledna 2015

Operace KORMORÁN

22. prosince 2014

Vánoční schůzka